Χρυσό και ασημένιο μετάλλιο για το Σχολείο μας στο σκάκι!

Στις 27/05/23 στο ομαδικό πρωτάθλημα σκάκι μαθητών/τριών των δημοτικών σχολειών του Αλίμου, το Σχολείο μας κατέκτησε την πρώτη θέση, την οποία μοιράστηκε  με το 6ο Δημοτικό, κάνοντάς μας περήφανους.

Οι μαθητές που απάρτισαν την ομάδα μας ήταν οι :

Αντώνης Μένεγας (Α’ τάξη), Φίλιππος Λέτσιος, Κωνσταντίνος Μπουζάκης, Σπύρος Παπαδημητρίου, Μιχαήλ Παπαθωμάς Μπαλούτογλου (Ε τάξη), Πέτρος Κουράκος (Στ τάξη).

Μία ακόμα διάκριση έφερε στο σχολείο μας ο μαθητής της Ε τάξης Μιχαήλ Παπαθωμάς Μπαλούτογλου, ο οποίος, στο ατομικό πρωτάθλημα της ίδιας διοργάνωσης στις  28/05/24,  κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο.

Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων του 7ου Δ.Σ. Αλίμου και τον σκακιστικό όμιλο Αλίμου «ο Θουκυδίδης» για τη συνδιοργάνωση και την κυρία Ελένη Πασλή για την οργάνωση της ομαδικής συμμετοχής μας.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έφεραν διακρίσεις στο Σχολείο μας αλλά και σε όλα όσα συμμετέχουν σε τέτοιες σημαντικές δράσεις!

Η Διευθύντρια του Σχολείου