Διάκριση μαθητή του σχολείου μας στον διαγωνισμό ζωγραφικής των ΕΛ.ΤΑ

Ο Μιχαήλ Παπαθωμάς Μπαλούτογλου, μαθητής της Δ΄ τάξης του σχολείου μας, διακρίθηκε στον διαγωνισμό ζωγραφικής των Ελληνικών Ταχυδρομείων (ΕΛΤΑ) «Η Επανάσταση του 1821 μέσα από τα μάτια των παιδιών».

Στον διαγωνισμό, ο οποίος πραγματοποιήθηκε από το Μάρτιο μέχρι τον Μάιο του 2021, συμμετείχαν 6.000 παιδιά και το έργο του Μιχαήλ κέρδισε μια θέση στην εξάδα της ηλικιακής κατηγορίας 7-10 ετών. Τα δύο πρώτα έργα της κατηγορίας αυτής έγιναν γραμματόσημα της νέας αναμνηστικής σειράς «Παιδί και γραμματόσημο – Η Επανάσταση του 1821 μέσα από τα μάτια των παιδιών» ενώ το έργο του Μιχαήλ έγινε φάκελος Πρώτης Ημέρας Κυκλοφορίας της ίδιας σειράς και περιλαμβάνεται και στο σχετικό Αριθμημένο Λεύκωμα.

Συγχαρητήρια στον Μιχαήλ Παπαθωμά Μπαλούτογλου και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στον διαγωνισμό!

Η Δ/ντρια του Σχολείου