Εκλογές Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΝΕΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ 3ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΛΙΜΟΥ

Η εφορευτική επιτροπή που εκλέχθηκε από την συνέλευση γονέων η οποία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2020 ενημερώνει όλους τους γονείς ότι:

1. Οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και αντιπροσώπων στην Ένωση Γονέων θα διεξαχθούν λόγω των έκτακτων συνθηκών (πανδημία) και για την αποφυγή συνωστισμού, σε δύο ημέρες:

• Την Παρασκευή 9-Οκτ-2020 και ώρες 18:00-20:00 και
  • Το Σάββατο 10-Οκτ-2020 και ώρες 11:00-13:00

τηρώντας όλους τους κανόνες ασφαλείας του ΕΟΔΥ. Η χρήση μάσκας θα είναι υποχρεωτική.

2. Δηλώσεις υποψηφιότητας μπορούν να υποβάλλουν όλοι οι γονείς που επιθυμούν, έως την Παρασκευή 9-Οκτ-2020 στις 14:00, αποστέλλοντας τη συνημμένη αίτηση υποψηφιότητας στο παρακάτω email:

susanroboti@gmail.com

ή εναλλακτικά sms στα παρακάτω τηλέφωνα:

6945-390415 – Σουζάνα Ρομποτή

6944-224160 – Κατερίνα Κουτσογιαννοπούλου

6947-829179 – Γιολάντα Γιακουμάτου.

3. Στις εκλογές μπορούν να συμμετέχουν οι γονείς που είναι οικονομικά τακτοποιημένοι. Η ετήσια συνδρομή ανέρχεται σε 20ευρώ/οικογένεια και μπορεί να καταβληθεί και την ημέρα των εκλογών στην εφορευτική επιτροπή.

Για οποιοδήποτε θέμα σχετικά με τις εκλογές για το σύλλογο γονέων του σχολείου μας μπορείτε να απευθύνεστε στα μέλη της εφορευτικής επιτροπής.

Σας καλούμε όλους να στηρίξετε τη σύσταση ενός δυνατού και δραστήριου Συλλόγου Γονέων, ο οποίος θα συμβάλλει όπως και τα προηγούμενα χρόνια, ώστε τα παιδιά μας να έχουν περισσότερες ευκαιρίες σε ένα πιο δημιουργικό και πολυδιάστατο σχολικό περιβάλλον.

Με εκτίμηση,

Η εφορευτική επιτροπή,