Ενημέρωση για τον αυτοδιαγνωστικό έλεγχο (self test) των μαθητών/τριών μας.

1. Τη Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021, οι μαθητές/τριες θα πρέπει να φέρουν τη σχολική κάρτα covid-19, τη δήλωση, δηλαδή, αρνητικού αποτελέσματος αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self test), την οποία δεν επέδειξαν την Παρασκευή, λόγω της αναστολής λειτουργίας του Σχολείου. Θα δείξουν τη Δευτέρα το σελφ τεστ, που έκαναν την Πέμπτη, το οποίο ισχύει κανονικά. Αν κάποιο παιδί δεν το έκανε, επειδή γνωρίζατε για τη διακοπή των μαθημάτων με φυσική παρουσία θα το κάνει σήμερα Κυριακή. Σε κάθε περίπτωση όλοι/ες οι μαθητές/τριες θα δείξουν αρνητικό αποτέλεσμα τεστ, που να έγινε, οπωσδήποτε από την Πέμπτη και μετά.
  1. Τη Δευτέρα οι μαθητές/τριες θα πρέπει να υποβληθούν σε νέο έλεγχο και να προσκομίσουν την κάρτα αρνητικού αποτελέσματος την Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021, ώστε να ομαλοποιηθεί η καταγραφή πραγματοποίησης και επίδειξης των τεστ το επόμενο διάστημα.

Η Δ/ντρια του Σχολείου