Για την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου

Αγαπητοί γονείς, σχετικά με την παρέλαση σας ενημερώνουμε για τα παρακάτω:

Οι σημαιοφόροι-παραστάτες θα συμμετέχουν στη Δοξολογία που τελείται στον Ιερό Ναό Μεταμόρφωσης του Σωτήρος, ώρα 10.00΄, με συνοδό-εκπαιδευτικό την κ. Καμπέρη Κατερίνα. Στη συνέχεια θα παρακολουθήσουν την επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο Πεσόντων στην λεωφόρο Ποσειδώνος και θα κατευθυνθούν στο χώρο συγκέντρωσης της παρέλασης.

Όσοι μαθητές/τριες συμμετέχουν στην παρέλαση θα συγκεντρωθούν, ώρα 11.00, στην οδό Καλαμακίου και Ταξιαρχών στο ύψος των ΕΛΤΑ, όπου θα παραταχθούν για να παρελάσουν με συνοδούς-εκπαιδευτικούς την κ. Κρουστάλλη Μαρίνα και κ. Ελευθερίου Παναγιώτη.

Η μεταφορά των μαθητών/τριών στην εκκλησία και στο χώρο της παρέλασης γίνεται με ευθύνη των γονέων, οι οποίοι φροντίζουν ώστε τα παιδιά τους να παραδοθούν στους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς. Επίσης οι γονείς φροντίζουν για την έγκαιρη παραλαβή των παιδιών τους από το τέρμα της παρέλασης, στην οδό Καλαμακίου και Αριστοτέλους, πριν την έξοδο στην Ποσειδώνος.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία

Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί